Внутрішньолікарняні інфекції – непомітний, але небезпечний ворог

Головна > Внутрішньолікарняні інфекції — непомітний, але небезпечний ворог
Потрапляючи в лікарню, люди очікують отримати якісні медичні послуги, пройти курс лікування і виписатися в здоровому стані, чи не так? Однак, ці перспективи можуть затьмарити внутрішньолікарняні інфекції, ризик зараження якими є як у пацієнтів, так і у медичного персоналу. ВЛІ – поняття хоч і збірне, але проблеми описує цілком відомі.
Під внутрішньолікарняними інфекціями маються на увазі віруси і патогенні мікроорганізми, різного походження, що викликають у пацієнтів патологічні стани, виражені клінічно. Причина їх виникнення може критися як в госпіталізації пацієнта, так і в тимчасовому або регулярному відвідуванні медустанови. У медперсоналу ризик захворіти викликаний професійною діяльністю. ВООЗ визначає будь-який хворобливий стан, виражений клінічно, як внутрішньолікарняну інфекцію, якщо він розвинувся в процесі госпіталізації, стаціонарного лікування, а також відразу або протягом місяця після виписки.
ВЛІ поширюються легко і швидко, а ось запобігти їх розвитку – завдання не з простих. Організації охорони здоров’я рекомендують для ефективної профілактики використовувати потужний розчин для обробки приміщень. Придбати такий ви можете у нас на вигідних умовах. Компанія Green Plastic є виробником якісних і високоефективних деззасобів з вираженою віруліцидною активністю.
Джерела і причини поширення ВЛІ
Для розуміння і пошуку ефективного способу боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями, ознайомимося з причинами і основними джерелами їх виникнення.
Факторами поширення ВЛІ є:
- порушення санітарно-гігієнічних правил як пацієнтами, так і медперсоналом;
- контакт з мікробами в процесі лікувальних маніпуляцій;
- збільшення числа носіїв інфекцій серед медпрацівників;
- забруднення поверхонь, повітря, оточуючих предметів, рук персоналу;
- прийом антибіотиків пацієнтами без контролю лікаря, що викликає у мікроорганізмів резистентність до дії препарату;
- несвоєчасне або неправильне використання деззасобів для генерального прибирання, що сприяє розвитку стійкості госпітальних штамів бактерій до дії дезінфектантів.
З огляду на те, що в даний момент прибирання є одним з основних способів знезараження приміщень, важливо правильно використовувати розчин для дезінфекції підлоги, дотримуватися потрібні пропорції і регулярно застосовувати дезінфектанти за розкладом.
Що стосується джерел поширення, то основними є самі пацієнти і медичний персонал. Крім них такими можна вважати друзів або родичів, що приходять провідати або доглядають за пацієнтами, а також гризунів і тварин, що мешкають на території медустанови, і переносять збудників ВЛІ, до яких відносяться:
- протозойні інфекції (паразити);
- бактерії;
- віруси;
- грибкові мікроорганізми;
- метозойні збудники (гельмінти).
Внутрішньолікарняні інфекції поширюються трьома способами:
- фекально-оральним – через їжу, воду, побутове контактування;
- повітряно-крапельним – чхання, кашель і т.п .;
- трансмісивним – через укуси комах.
Найчастіше ВЛІ мають бактеріальне походження і передаються першими двома способами.
Які бувають внутрішньолікарняні інфекції?
Розглянувши фактори, способи, джерела виникнення та поширення ВЛІ, прийшов час ознайомитися з їх видами. І почнемо ми з найбільш поширеного з них.
Гнійно-септичні ВЛІ
Зі 100% випадків захворювання госпітальними інфекціями 75-80% відносяться до даного виду. Гнійно-септичні хвороби викликаються стафілококами, синьогнійною паличкою та іншими збудниками, загальне число яких приблизно дорівнює 80. Поширюються, як правило, повітряним способом, а також через побутові предмети, інструмент, руки медпрацівників.
Кишкові інфекції
Другі за поширеністю ВЛІ, що становлять 7-12% від загального числа захворювань госпітальними недугами. Найнебезпечнішим тут є сальмонельоз, збудник якого відрізняється високою стійкістю до антисептиків і антибіотиків. До слова, наш розчин для обробки приміщень Green Sept PRO здатний ефективно боротися з бактеріями Salmonella choleraesuis і Salmonella typhi. Кишкові інфекції поширюються найчастіше медичним персоналом. Однак, можуть вони передаватися і через пил, медінструменти, повітря, побутові предмети.
Вірусні ВЛІ
В даному випадку мова йде про гепатити B, C, D, які передаються через кров, біорідини, слизові оболонки і пошкоджені шкірні покриви. Становить близько 6-7% всіх госпітальних інфекцій.
Катетер-асоційовані захворювання кровотоку
Найчастіше виникають після установки центральних і периферичних венозних катетерів. Лікування такої хвороби обходиться пацієнтам дорого, а період їх перебування в лікарні збільшується в рази. Причиною виникнення катетер-асоційованої ВЛІ є неправильні дії медсестри, відсутність стерильності інфузійної системи і місця пункції.
Інші інфекції
Близько 5% всіх ВЛІ входять в дану категорію. І хоча відсоток захворюваності тут найнижчий, не слід нехтувати ризиком зараження даним недугами, адже серед них є епідемічно небезпечні хвороби: грип, туберкульоз, дифтерія.
Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій як запорука здоров’я пацієнтів і лікарів
Це завдання завжди актуальне, і успіх його вирішення залежить як від керівництва медустанови, так і від медичного персоналу, який безпосередньо контактує з пацієнтами, доглядає за ними, забезпечує діагностику і лікування, підтримує епідеміологічний режим, дотримується чистоти і виконує якісне знезараження поверхонь. Так, в основі профілактики госпітальних інфекцій лежить якісна санітарна обробка поверхонь, знезараження підлоги, меблів, побутових предметів, апаратури, стерилізація інструментів і обладнання. Використовуючи для цього потужні концентрати деззасобів Green Plastic, ви напевно гарантуєте високий рівень гігієни і чистоти в межах вашої медустанови.