facebook-pixel

Внутрішньолікарняні інфекції – непомітний, але небезпечний ворог

внутрішньолікарняні інфекції - причини та джерела появи

Потрапляючи в лікарню, люди очікують отримати якісні медичні послуги, пройти курс лікування і виписатися в здоровому стані, чи не так? Однак, ці перспективи можуть затьмарити внутрішньолікарняні інфекції, ризик зараження якими є як у пацієнтів, так і у медичного персоналу. ВЛІ – поняття хоч і збірне, але проблеми описує цілком відомі.

Під внутрішньолікарняними інфекціями маються на увазі віруси і патогенні мікроорганізми, різного походження, що викликають у пацієнтів патологічні стани, виражені клінічно. Причина їх виникнення може критися як в госпіталізації пацієнта, так і в тимчасовому або регулярному відвідуванні медустанови. У медперсоналу ризик захворіти викликаний професійною діяльністю. ВООЗ визначає будь-який хворобливий стан, виражений клінічно, як внутрішньолікарняну інфекцію, якщо він розвинувся в процесі госпіталізації, стаціонарного лікування, а також відразу або протягом місяця після виписки.

ВЛІ поширюються легко і швидко, а ось запобігти їх розвитку – завдання не з простих. Організації охорони здоров’я рекомендують для ефективної профілактики використовувати потужний розчин для обробки приміщень. Придбати такий ви можете у нас на вигідних умовах. Компанія Green Plastic є виробником якісних і високоефективних деззасобів з вираженою віруліцидною активністю.

Джерела і причини поширення ВЛІ

Для розуміння і пошуку ефективного способу боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями, ознайомимося з причинами і основними джерелами їх виникнення.

Факторами поширення ВЛІ є:

 • порушення санітарно-гігієнічних правил як пацієнтами, так і медперсоналом;
 • контакт з мікробами в процесі лікувальних маніпуляцій;
 • збільшення числа носіїв інфекцій серед медпрацівників;
 • забруднення поверхонь, повітря, оточуючих предметів, рук персоналу;
 • прийом антибіотиків пацієнтами без контролю лікаря, що викликає у мікроорганізмів резистентність до дії препарату;
 • несвоєчасне або неправильне використання деззасобів для генерального прибирання, що сприяє розвитку стійкості госпітальних штамів бактерій до дії дезінфектантів.

З огляду на те, що в даний момент прибирання є одним з основних способів знезараження приміщень, важливо правильно використовувати розчин для дезінфекції підлоги, дотримуватися потрібні пропорції і регулярно застосовувати дезінфектанти за розкладом.

Що стосується джерел поширення, то основними є самі пацієнти і медичний персонал. Крім них такими можна вважати друзів або родичів, що приходять провідати або доглядають за пацієнтами, а також гризунів і тварин, що мешкають на території медустанови, і переносять збудників ВЛІ, до яких відносяться:

 • протозойні інфекції (паразити);
 • бактерії;
 • віруси;
 • грибкові мікроорганізми;
 • метозойні збудники (гельмінти).

Внутрішньолікарняні інфекції поширюються трьома способами:

 1. фекально-оральним – через їжу, воду, побутове контактування;
 2. повітряно-крапельним – чхання, кашель і т.п .;
 3. трансмісивним – через укуси комах.

Найчастіше ВЛІ мають бактеріальне походження і передаються першими двома способами.

Які бувають внутрішньолікарняні інфекції?

Розглянувши фактори, способи, джерела виникнення та поширення ВЛІ, прийшов час ознайомитися з їх видами. І почнемо ми з найбільш поширеного з них.

Гнійно-септичні ВЛІ

Зі 100% випадків захворювання госпітальними інфекціями 75-80% відносяться до даного виду. Гнійно-септичні хвороби викликаються стафілококами, синьогнійною паличкою та іншими збудниками, загальне число яких приблизно дорівнює 80. Поширюються, як правило, повітряним способом, а також через побутові предмети, інструмент, руки медпрацівників.

Кишкові інфекції

Другі за поширеністю ВЛІ, що становлять 7-12% від загального числа захворювань госпітальними недугами. Найнебезпечнішим тут є сальмонельоз, збудник якого відрізняється високою стійкістю до антисептиків і антибіотиків. До слова, наш розчин для обробки приміщень Green Sept PRO здатний ефективно боротися з бактеріями Salmonella choleraesuis і Salmonella typhi. Кишкові інфекції поширюються найчастіше медичним персоналом. Однак, можуть вони передаватися і через пил, медінструменти, повітря, побутові предмети.

Вірусні ВЛІ

В даному випадку мова йде про гепатити B, C, D, які передаються через кров, біорідини, слизові оболонки і пошкоджені шкірні покриви. Становить близько 6-7% всіх госпітальних інфекцій.

Катетер-асоційовані захворювання кровотоку

Найчастіше виникають після установки центральних і периферичних венозних катетерів. Лікування такої хвороби обходиться пацієнтам дорого, а період їх перебування в лікарні збільшується в рази. Причиною виникнення катетер-асоційованої ВЛІ є неправильні дії медсестри, відсутність стерильності інфузійної системи і місця пункції.

Інші інфекції

Близько 5% всіх ВЛІ входять в дану категорію. І хоча відсоток захворюваності тут найнижчий, не слід  нехтувати ризиком зараження даним недугами, адже серед них є епідемічно небезпечні хвороби: грип, туберкульоз, дифтерія.

Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій як запорука здоров’я пацієнтів і лікарів

Це завдання завжди актуальне, і успіх його вирішення залежить як від керівництва медустанови, так і від медичного персоналу, який безпосередньо контактує з пацієнтами, доглядає за ними, забезпечує діагностику і лікування, підтримує епідеміологічний режим, дотримується чистоти і виконує якісне знезараження поверхонь. Так, в основі профілактики госпітальних інфекцій лежить якісна санітарна обробка поверхонь, знезараження підлоги, меблів, побутових предметів, апаратури, стерилізація інструментів і обладнання. Використовуючи для цього потужні концентрати деззасобів Green Plastic, ви напевно гарантуєте високий рівень гігієни і чистоти в межах вашої медустанови.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом