facebook-pixel

Що вибрати для дезінфекції рук — антисептик або міцний алкоголь

придбати спиртовий антисептик для рук в форматі дозатора

Одним з міфів, які виникли під час світової епідемії, стало припущення, що міцним алкоголем можна замінити антисептик і застосовувати його для знезараження рук і поверхонь. Багато людей все ще цікавляться, чи можна задіяти одеколон або спиртні напої для дезінфекційної обробки шкірних покривів і оточуючих нас предметів?


Ви ж пам’ятаєте захоплюючі голлівудські бойовики 90-х років? Так, це ті, в яких головні герої заливали свої бойові рани горілкою або іншими рідинами, що містять алкоголь з метою дезінфекції та знезараження. Кожен з нас бачив таке кіно хоча б раз в житті. Це і стало однією з причин виникнення міфу, що спиртні напої є цілком підходящим засобом для знезараження рук і навколишніх предметів.

Чому міцний алкоголь не справляється з дезінфекцією?

Насправді, сподіватися, що санобробка рук горілкою або одеколоном допоможе в боротьбі з вірусами, бактеріями і хвороботворними мікроорганізмами не потрібно. Застосування цих речовин не дає 100% гарантії знезараження епідермісу і усунення мікробів з його поверхні. Звичайно, така обробка краще, ніж ніяка. Втім, важливо пам’ятати, що загальновизнаною є ефективність дезінфікуючих розчинів, в складі яких присутні не менше 60-80% спирту. А переважна більшість міцних алкогольних напоїв містять не більше 45-50% спирту.


Крім цього, якісний спиртовий антисептик для рук з дозатором відрізняється пролонгованою дією і створює на шкірі своєрідний бар’єр для вірусів і мікробів, який є активним від 3 до 6 годин. Після санобробки рук таким засобом хвороботворні мікроорганізми вам не страшні.


У той же час, алкоголь і чистий спирт сприяють висушуванню і зневодненню шкіри, і можуть викликати свербіж, подразнення, появу мікротріщин, через які можуть проникати віруси і бактерії. Не рекомендується для рук використовувати і засоби, що призначаються для обробки поверхонь — є ризик хімічного опіку, навіть якщо вони не концентровані і поставляються в готовому до використання вигляді.


Набагато безпечніше і надійніше придбати спиртовий антисептик для рук в форматі дозатора або спрея, ніж шукати альтернативний йому засіб. Тим більше, що використовувати міцні алкогольні напої та одеколони для дезінфекції рук не рекомендує як МОЗ України, так і Всесвітня організація охорони здоров’я.

    Замовити зворотній дзвінок
    Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

      Замовити товар
      Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом