facebook-pixel

Що таке гігієна рук і як її підтримувати?

Как поддерживать гигиену рук

Кожен день ми десятки, а то і сотні разів взаємодіємо з різними предметами: особистими речами, поручнями в міському транспорті, посудом в закладах громадського харчування, комп’ютером і апаратурою на роботі, кнопками ліфтів, дверними ручками, грошима і т.д. На всіх цих предметах є забруднення, невидимі нам, але такі, що містять безліч вірусів і бактерій. І так, вони потрапляють на наші руки, а після і на обличчя, при кожній взаємодії з брудною поверхнею. З цієї причини гігієна рук так важлива для нашого здоров’я. Підтримувати її вам допоможе рідина для знезараження рук, придбати яку до речі, можна у нас за приємною ціною.

Що таке гігієна, мабуть, кожен з нас знає з дитинства. Звичку тримати руки в чистоті нам прищеплювали батьки з ранніх років життя. Тому мити руки після туалету, по приходу з вулиці і перед їжею ми починаємо рефлекторно, навіть не замислюючись про необхідність даного процесу. Адже ця проста процедура є як і раніше найефективнішим варіантом боротьби з вірусами і бактеріями, обмежуючи поширення багатьох захворювань. Як показали дослідження організацій охорони здоров’я, близько 80% інфекцій передається через брудні руки. Таким чином, використовуючи рідину для дезінфекції рук, або ж мило, ви нівелюєте шанси заразитися патогенними мікроорганізмами.

Як правильно підтримувати гігієну рук?

Основна рекомендація в даному випадку – дотримуватися балансу. З одного боку, епідерміс потрібно ретельно очищати і дезінфікувати. З іншого – живити і зволожувати, щоб уникнути зневоднення і подразнення. Тому рекомендується доповнювати антисептичну обробку зволожуючими засобами, що живлять і захищають епідерміс. Про те, як правильно доглядати за шкірою після дезінфекції, ми вже писали в нашому блозі.

Отже, ми визначили, що таке гігієна, але задумайтеся, чи правильно ви користуєтеся милом і антисептичною рідиною для рук? Давайте разом пригадаємо, як це потрібно робити.

Правильне миття рук з милом

 1. Рекомендується використовувати теплу воду. Змочіть нею руки. Якщо є можливість, застосовуйте для знезараження шкіри рідке мило. Налийте його в долоню в такій кількості, щоб вистачило на покриття обох рук.
 2. Потріть руки одна об одну до появи піни. Далі обробіть мильною піною шкіру між пальцями, близько нігтів і самі нігті, а також тильну сторону долонь.
 3. Пам’ятайте, що для знезараження епідермісу потрібно не менше 20 секунд терти руки мильною піною.
 4. По завершенні змийте мило проточною водою.
 5. При митті рук в громадському місці витирайте їх паперовими рушниками.
 6. За допомогою тих же рушників можна закрити кран і відчинити двері вбиральні, щоб виключити контакт з забрудненими поверхнями.

Використання антисептичної рідини для рук на основі спирту

Це найкраще рішення в умовах, коли немає доступу до води і мила. Також використовувати антисептики потрібно при відвідуванні лікарень, клінік та інших медичних установ, де перебувають хворі люди.

Алгоритм дезінфекції рук антисептичною рідиною наступний:

 1. Наберіть в долоню або розпороште зі спрею достатню кількість засобу для покриття обох рук.
 2. Потріть руки одна об одну, приділивши особливу увагу шкірі між пальцями, близько нігтів і самим нігтям, а також тильній стороні долонь.
 3. Продовжуйте процедуру дезінфекції до моменту висихання антисептика. При правильному дозуванні засобу, достатньому для усунення вірусів, процес знезараження триватиме не менше 20 секунд. І після цього ви відчуєте, що поверхня шкіри висохла.
 4. Обполіскувати водою або витирати руки рушниками не потрібно.

Не забувайте, що гігієна рук все ще залишається найкращим способом запобігання поширенню бактерій і патогенних мікроорганізмів. Всього лише 20 секунд вашого часу, які ви витратите на миття з милом або знезараження антисептиком, допоможуть зберегти здоров’я, а іноді і життя, тому що через брудні руки передаються віруси, що викликають захворювання з підвищеним відсотком летальних випадків.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом