facebook-pixel

Сезон відпусток: дезінфекція місць громадського проживання

дезінфекція в місцях громадського проживання

Літо в самому розпалі, студентські та шкільні будні позаду, батьків чекають відпустки, і саме час поїхати відпочити біля моря, на природі, в горах – в загальному, кому де заманеться. І тут важливо, щоб відпочинок був комфортним, приємним і запам’ятався лише з хорошого боку. Одна з ключових складових вдалої відпустки – чистота і гігієна в межах місця перебування відпочиваючих. Що стосується територій громадського проживання, важливо відзначити, що в Україні існують офіційні протиепідемічні та санітарно-гігієнічні норми, правила і вимоги, що пред’являються до них. В першу чергу, до таких місць відносяться готелі, бази відпочинку, готелі, санаторії, гуртожитки, дитячі табори.

Чому важлива дезінфекція в місцях громадського проживання?

З огляду на специфіку роботи готелів, санаторіїв і подібних закладів, без регулярної дезінфекції не обійтися. З огляду на постійну зміну жителів зростає ризик ураження бактеріями і поширення інфекцій. Оскільки люди часто змінюються, практично неможливо відстежити стан їх здоров’я, але ж серед них можуть виявитися хворі, носії вірусів, які мають захворювання в прихованій формі, без клінічних ознак. Перший аспект важливості дезінфекції – захист постояльців і персоналу від зараження вірусами, бактеріями, патогенними мікроорганізмами.

Якщо не дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил, виникає ризик санкцій з боку перевіряючих організацій. Це може загрожувати стабільності і навіть існуванню готельного бізнесу. Навіщо вам зайві проблеми? Тим більше, що прибирання та дезінфекція не настільки витратний захід у порівнянні з відновленням зіпсованої репутації. Тут ми бачимо другий аспект – спокійна робота і розвиток бізнесу.

Чистота приміщення, охайність персоналу, якісна кухня, комфортність – все це помітно підвищує статус готелю, викликаючи у постояльців приємні емоції і бажання приїхати ще. Ось і третій аспект важливості дезінфекції та дотримання санітарних норм – популяризація бренду і зростання репутації.

Види прибирання в місцях громадського проживання

Правила санітарного утримання готелів регламентують три взаємопов’язаних між собою формату прибирання:

 1. Поточна щоденна – включає типові операції, здійснювані покоївками або відповідальним персоналом, спрямовані на забезпечення чистоти підлоги, предметів інтер’єру, меблів, посуду. Також має на увазі винесення сміття і знезараження всіх приміщень номера: спальні, ванній, вбиральні і т.д. При цьому рекомендується використовувати потужні антисептичні та дезінфікуючі засоби.
 2. Проміжна – включає аналогічні поточній операції, але проводиться на прохання гостей, відповідно до розпорядку робочого дня і перед заселенням нових постояльців. В останньому випадку вкрай важливо провести ретельну дезінфекцію, щоб гостям не загрожували віруси і бактерії, залишені попередніми відвідувачами.
 3. Генеральна – здійснюється не рідше 1 разу на 10 днів. Включає повний спектр маніпуляцій: сухе і вологе прибирання, видалення пилу, чистку килимів та м’яких меблів, мийку санвузла, знезараження житлових приміщень з використанням антисептичних та дезінфекційних засобів.

Щоденній санітарній обробці підлягають:

 • ручки на вхідних, міжкімнатних, балконних дверях і на предметах меблів;
 • санвузли в номерах, кімнатах після виїзду гостей;
 • підлога у всьому житловому приміщенні: спальня, ванна, туалет, передпокій;
 • постільна білизна, рушники після кожного постояльця;
 • поверхні меблів і посуд;
 • перила на сходах;
 • ліфти, особливо кнопки ліфтів;
 • столи в залі прийому їжі;
 • кухня.

З метою найбільш ефективної обробки кухонних поверхонь, інвентарю і столів в ресторанах, кафе при готелях рекомендується використовувати деззасоби для громадського харчування, купити які можна у нас на сайті за вигідними оптовими цінами.

Особливу увагу при дезінфекційній обробці житлових приміщень слід приділяти місцям з підвищеною вологістю: санвузлів, ванних кімнат, умивальників, душових кабін і деталей їх обстановки. Імовірність ураження грибковими захворюваннями та пліснявими мікроорганізмами в цих локаціях вкрай висока, тому санітарну обробку необхідно проводити там засобами для дезінфекції з фунгіцидною і спороцидною активністю.

Які дезінфікуючі засоби і антисептики вибрати для місць громадського проживання?

З огляду на те, що офіційні протиепідемічні та санітарно-гігієнічні норми досить суворі, а санкції до недобросовісних закладів досить суворі, виникає питання, які засоби дезінфекції забезпечать гостям максимальну безпеку і гарантовано допоможуть запобігти поширенню патогенних мікробів, грибка, вірусів і бактерій. В даному випадку відзначимо, що конкретні зони житлових приміщень вимагають використання певних дезінфектантів. Тому безпечна санобробка об’єктів тимчасового проживання людей передбачає задіяння таких препаратів:

 • антисептика-санітайзера для рук;
 • дезінфектанта для номерів;
 • деззасобу для закладів громадського харчування;
 • концентрату (розчину) для знезараження великих площ і місць громадського користування.

Антибактеріальна рідина для рук розміщується в зонах, де найчастіше бувають відвідувачі. Як правило, біля входу в ці зони встановлюються столики з флаконами, що містять антисептик на спирту.

Критерії вибору дезінфектантів для місць громадського проживання

 • великий спектр антимікробної дії при експозиції не більше 5-15 хвилин;
 • відсутність негативного впливу на матеріали оброблюваних предметів;
 • комбінація мийних, дезінфекційних та дезодоруючих властивостей;
 • розчинність в воді, зручність застосування;
 • можливість обробки в присутності людей, не причетних до прибирання;
 • безпека для постояльців і навколишнього середовища;
 • стабільність деззасобу і розчинів на його основі при тривалому зберіганні.

Дезінфікуючі засоби і антисептики для рук купити оптом ви можете у нас. Ми допоможемо вам забезпечити готель, хостел, санаторій, дитячий оздоровчий заклад і будь-який інший об’єкт громадського проживання людей необхідним запасом дезінфектантів, і готові постачати їх стабільно в потрібній кількості.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом