facebook-pixel

Що таке антисептик?

шкірний антисептик для гігієнічної дезінфекції рук

Впродовж останнього року це питання, напевно, одне з найбільш часто задаваних в суспільстві. Адже світова пандемія, що трапилась у 2020 році, докорінно змінила життєвий устрій людей. Кожному з нас стало не тільки цікаво, але й необхідно, знати відповідь на одне злободенне питання: “Як максимально захистити себе та родину від бактерій, вірусів та патогенних мікроорганізмів?”. 

 

Перше, що спадає на думку, — потужні антибактерицидні засоби, при чому, як натурального, так і хімічного походження. Адже всім нам з дитинства добре відомі такі природні антисептики, як імбир, часник, цибуля. Для укріплення організму та посилення імунітету вони, звісно, придатні. Але для дезінфекції рук та різних поверхонь, певна річ, треба застосовувати речовини хімічного походження. 

 

В нашій статті мова піде саме про такі дезінфікуючі засоби. До речі, між антисептиками та дезінфектантами є велика різниця, і ми її розглянемо. Тож почнемо. 

 

Що таке антисептик? Це засіб для дезінфекції шкіри та слизових оболонок. Антисептиками варто обробляти руки, гортань, ніс та інші частини тіла людини. Стосовно дезінфектантів, то це активні речовини, як правило, хлоровмісні, що використовуються для обробки приміщень, інвентарю та інших об’єктів. 

 

Користуватись ними варто:

 

 • в медичних, освітніх та суспільних установах;

 • у виробничих, складських, заводських приміщеннях;

 • в закладах громадського харчування, в транспорті та ін. 


В наш час існує багато засобів, які можна ефективно використовувати в якості антисептиків та дезінфектантів. Розберемося з ними більш детально.

Які є антисептики? 

Розглянемо найбільш популярні з них і почнемо ми огляд зі спиртовмісних розчинів. Саме такі засоби для дезінфекції виробляє наша компанія Green Plastic. До їх складу входить 75% ізопропілового спирту, а також гліцерин (пом’якшує дію спирту на шкіру рук), перекис водню та дистильована вода. 

 

Чому ми обрали саме цей спирт? Бо він в порівнянні з етиловим, а його також можна застосовувати у складі антисептика, має більш сильну антибактеріальну дію та ефективніше справляється з вірусами та мікроорганізмами. При цьому обидва ці спирти є абсолютно безпечними для людини. Щоб етиловий спирт проявив свою антибактеріальну дію в повній мірі, концентрація його в складі засобу повинна бути не менше ніж 80%. Тоді як ізопропілового достатньо і 75%.

 

Цікаво знати: етиловий спирт у вигляді концентрату має меншу антисептичну дію, ніж його розчин 80%. 

Чому до складу антисептика варто додавати спирт? Справа в тому, що саме ця речовина здатна руйнувати клітини бактерій та порушувати їх білковий молекулярний склад на вищому рівні. Такий вплив спирти можуть чинити практично на всі шкідливі мікроорганізми. Тому в якості антисептиків для шкіри рук краще всього використовувати розчини на основі саме цих речовин, бо вони дійсно працюють. До речі, ефективність наших спиртових дезінфікуючих розчинів та антисептиків підтверджена МОЗ України. 

 

Щодо інших речовин, то в основі антисептика може використовуватись перекис водню. Якщо говорити хімічною мовою, то ця речовина являє собою активну форму кисню та є найпростішим представником пероксидів. В якості антисептика перекис водню давно відомий, його часто використовують як кровоспинний засіб при обробці поранень. Проте варто пам’ятати, що дія перекису водню не стерильна. На відміну від спирту він не вбиває віруси та хвороботворні мікроорганізми, а лише сповільнює їх розвиток, зменшує концентрацію та створює некомфортні умови для розвитку. 

 

На відміну від антисептиків, що мають більш м’яку дію, бо використовуються для обробки шкіри та слизових оболонок, дезінфектанти орієнтовані на повне, тотальне знищення усіх живих мікроорганізмів. Вони можуть негативно вплинути на організм людини, тому при роботі з концентратами для дезінфекції варто використовувати засоби індивідуального захисту, а саме: 

 

 • респіратор,

 • рукавички,

 • окуляри.

Засоби для дезінфекції містять хлор, який добре зарекомендував себе при різних типах дезінфекції: поточній, профілактичній, позаплановій, заключній. Наші дезінфікуючі засоби виготовлені на основі алкілдиметилбензиламоніум хлориду, який використаний нами в якості діючої речовини. Крім нього до складу наших дезінфектантів входить підсилювач біоцидної дії, ПАР, барвник, ароматизатор та дистильована вода. 

 

Як показує практика та враження покупців, наші засоби добре проявили себе при обробці та дезінфекції приміщень і поверхонь різного типу. Замовити антисептик для рук на основі ізопропілового спирту, готовий розчин для дезінфекції або концентрат дезінфікуючого засобу ви можете у нас через форму зворотнього зв’язку або ж зателефонувавши нашому менеджеру.

 

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом