facebook-pixel

Санітайзер та антисептик: розбір понять, відмінностей, ефективності

антисептик та санітайзер для обробки рук

2020-го нас застала зненацька пандемія. Там, де раніше стояли затишні мильниці та ароматичні свічки, сьогодні розташувалися гротескні флакончики з дезінфекторами. Зважаючи на все – ця картина найближчим часом не зміниться. Хоч би як хотілося повернутися в «до ковидні» часи – ми змушені жити сьогодні. А зараз особливу актуальність набули міфи та легенди про ефективність антисептичних препаратів. Але окрім явної дурості та пустощів, набули поширення й прикрі помилки. Однією з найпопулярніших стало змішування понять антисептиків та санітайзерів в одне. Ми вирішили виправити цю несправедливість і розставити все на свої місця. А почнемо ми з історії.

Спиртовий санітайзер vs антисептик. В чому різниця?

Розглядаючи тему антисептичних препаратів та їх появи, важко уникнути промислової та фармацевтичної революції 19-го століття. Хоча певне уявлення про знезараження у людства вже було, але точного визначення не існувало. Першими деззасобами були спиртовмісні напої. Ще в темні часи середньовіччя рани обробляли самогоном або вином, що іноді рятувало життя. Але така медицина рідко приносила ефект. У 19 столітті все кардинально змінилося.

Антисептичні засоби у вигляді спиртових настоянок зараховують до емпіричного періоду. Тоді все знаходили шляхом спроб та помилок, але з розвитком хімії та біології – з’явилася наука фармацевтика, завдяки якій вперше і відкрили антисептичні властивості. Розповідати про напрямки, обрані вченими того часу, ми не станемо. Але відразу зазначимо, що антисептична дія досягається декількома шляхами. Найбільш відоме і широко використовуване – механічне. Воно передбачає видалення заражених ділянок, відкачування токсинів та суміжні з цим процедури. За ним ідуть так звані біологічні антисептики – антибіотики. Їх створюють із цвілевих грибків та їхнє завдання – надавати ушкоджуючу дію на мікроорганізми всередині людини.

Але третіми за популярністю та ефективністю стали шкірні антисептики. До пандемії їх використовували переважно у сфері медицини. Застосування їх було максимально вузькоспрямованим – під час проведення операційних процедур, як-от хірургічні операції, огляди, уколи тощо. У 2020 році все змінилося.

З далекої для більшості представників людства медицини дезінфікуючі засоби для поверхонь перетворилися на стратегічно важливі речовини. Проте антисептики в такий спосіб перетворилися на великі санітайзери (розмір обумовлений потребою споживачів). «Так у чому різниця?» – у спрямованості. Санітайзер – медичний засіб для більшості. Його завдання убезпечити поверхні від ворожих мікроорганізмів.

Антисептик у свою чергу – це вузькоспрямований препарат, який використовують у лікарнях з метою убезпечити персонал та пацієнтів.

Як ви розумієте, різниця між цими двома термінами є абсолютно умовною. Антисептики та санітайзери – це засоби, завдання яких – позбутися мікроорганізмів. Зазвичай вони мають схожі хімічні склади, крім активних елементів.

Потрібно розуміти, у сучасному світі відбулося змішання та усунення пріоритетів. Те, що раніше було неактуальним та мало популярним – сьогодні тренд продажів. Раніше змішання понять антисептик та санітайзер могло здатися помилкою (хоч і абсолютно умовною), зараз – це прямий синонім.

Приділяти час сьогодні слід не знаходженню актуальних термінів, а витратити його на пошук ефективних та безпечних деззасобів. Через пандемію кількість неякісних дезінфекторів на ринку різко зросла. Але цю тему слід розглянути детальніше.

Санітайзер для рук від Green plastic Disinfection

Під час вибору ефективних деззасобів необхідно заздалегідь визначити сферу їх застосування. Якщо ви керуєтеся метою захистити співробітників великого підприємства, то крім антисептиків для рук необхідні і концентровані розчини, здатні знищити буквально будь-які зараження. Такі антисептики небезпечні для здоров’я людини, їх застосування завжди строго регламентовано і вимагає бездоганного дотримання інструкції.

Для обробки рук та інших ділянок шкіри підійдуть звичайні санітайзери із дозатором. Достатньо одного натискання, щоб отримати необхідну для дезінфікуючого ефекту дозу. Ціна на антисептик для обробки рук зараз найбільш вигідна та доступна на нашому сайті.

Рекомендуємо звернути увагу на санітайзер від Green plastic Disinfection. Наша компанія спеціалізується на розробці екологічно безпечних та ефективних дезінфікуючих засобів. У нашому каталозі ви можете знайти речовини, що підходять як для щоденного прибирання в будинку, так і для обробки заводських приміщень.

До складу наших антисептиків не входять речовини, що викликають алергію, а також мінімізована частка активних речовин. Тим не менш, під час експлуатації концентрованих дезінфекторів та розчинів на їх основі необхідно використовувати елементарні засоби хімічного захисту. Як і будь-які сильнодіючі речовини, наші високоефективні деззасоби можуть викликати хімічний опік, сухість і лущення шкіри, при неправильному використанні, без захисту.

Вибираючи антисептичні засоби, радимо звернути увагу на результати лабораторних досліджень. Там ви знайдете розписану інформацію про вплив наших препаратів на органіку та різні матеріали. Вся продукція Green plastic Disinfection сертифікована МОЗ України та відповідає міжнародним стандартам безпеки як для людини, так і для довкілля.

    Замовити зворотній дзвінок
    Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

      Замовити товар
      Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом