facebook-pixel

Коли і як часто потрібно дезінфікувати руки

антисептик з гліцерином і обробка шкіри рук антисептиком

В даний час використання антисептичних речовин стало дуже популярним, адже обробка рук з їх допомогою — відмінний спосіб запобігти зараженню вірусами, що викликають небезпечні захворювання. Особливо актуально застосування дезінфікуючих засобів для шкіри в період епідемії ГРВІ, грипу та інших вірусів.

 

Однак, важливо розуміти, коли знезараження дійсно необхідне, а в яких випадках — це надмірна дія, викликане підозрілістю і непомірним хвилюванням користувача. Справа в тому, що неправильне або надлишкове використання антисептичних засобів здатне завдати шкоди здоров’ю і привести до небажаних наслідків.

Чим миття рук відрізняється від дезінфекції?

Як відомо, візуальна чистота рук не завжди свідчить про відсутність небезпечних бактерій і патогенних мікроорганізмів на поверхні епідермісу. Можна ретельно вимити руки, але після цього швидкоплинно торкнутися зараженої поверхні, і збудники захворювань знову опиняться на шкірі.

 

З огляду на темп нашого життя, часто не потрібен навіть контакт з поверхнею. Багато хто з нас стикається з великим потоком і скупченням людей у закритих приміщеннях. По дорозі на навчання, роботу і назад додому, ми регулярно буваємо в метро, громадському транспорті, супермаркеті і т.д. Віруси і бактерії циркулюють там в повітрі разом з пилом і мікрочастинками слини, і осідають на шкіру рук, обличчя та інші відкриті ділянки тіла.

 

На жаль, але миття рук, навіть дуже ретельне, не здатне на 100% усунути з поверхні епідермісу все бактерії і мікроорганізми. Дезінфекція, на відміну від нього, націлена саме на знищення вірусів. Для цього в складі антисептиків використовується спиртовий розчин — 60-80%, або інші бактерицидні речовини, наприклад, хлоргексидин.

 

Дезінфекція, до слова, буває двох типів: побутова та медична. Перша — звична нам процедура обробки рук, використовуючи санітайзер або автоматичні апарати, що встановлені в місцях громадського користування. Медична призначається для повної стерилізації рук персоналу перед операціями та маніпуляціями за допомогою спеціальної обробки.

Обробляємо руки антисептиком правильно

Здавалося б, що надприродного може бути в даній процедурі. Проте, до дезінфекції потрібно ставитися відповідально і раціонально, усвідомлюючи її потенційну шкоду для здоров’я при занадто частому використанні. Крім цього, необхідно вміти правильно приймати рішення про необхідність проведення дезінфекції. Але, про це трохи пізніше.

 

Правильна обробка шкіри рук антисептиком дозволить досягти максимального ефекту при мінімальних витратах деззасобу. Алгоритм ваших дій при цьому наступний:

 

 1. Деззасіб в достатній кількості нанесіть на одну долоню. Пам’ятайте, що антисептика має вистачити вам для знезараження обох рук.

 2. Втирайте дезрозчин в шкіру ретельно, так, щоб він зміг проникнути в усі мікропори і дрібні складки епідермісу. Особливу увагу варто приділити обробці області навколо нігтів і міжпальцевих проміжків.

 3. Втирання здійснюйте до повного всмоктування в шкіру або випаровування речовини. Як правило, увесь процес займає 1-2 хвилини.


Що стосується інтенсивності обробки рук, то дорослим людям не рекомендується використовувати антисептики частіше 6 разів в день, дітям — 4 разів на день. Доповніть процедуру знезараження ретельним миттям рук, щоб не вичерпати “рекомендований ліміт” в першій половині дня. Чергування антисептичної обробки і миття протягом доби є найбільш раціональним підходом, завдяки якому людині вдається підтримувати гігієну рук на належному рівні.

 

Істотно спростить обробку рук використання автоматичних апаратів, які запрограмовані на оптимальне дозування і розподіл дезинфікуючої речовини. Користувачам залишається тільки втерти розпилений засіб в епідерміс.

У яких випадках потрібно дезінфікувати руки?

Ми підготували для вас список поширених ситуацій, перебуваючи в яких, слід знезаражувати руки антисептиком. Сподіваємося, це допоможе вам виділити для себе випадки, коли можна обійтися миттям рук, а коли потрібно застосовувати санітайзер. До речі, радимо, по можливості, дезінфікувати і предмети, які можуть виявитися потенційними джерелами зараження.


 • При відвідуванні місць громадського користування, особливо громадського харчування, транспорту, поліклінік, вбиралень. Тут спостерігається найбільша ймовірність контактування з хвороботворними мікроорганізмами. Тому після відвідування таких локацій потрібно ретельно обробити руки антисептичним засобом, а при можливості або прийшовши додому, в офіс — ретельно вимити руки з милом.

 • Під час догляду за людиною, хворою інфекційним захворюванням, до і після контакту з нею.

 • Після контакту з тваринами, як домашніми, так і вуличними. Незважаючи на візуальну чистоту вони можуть бути переносниками мікробів і шкідливих мікроорганізмів.

 • До і після приготування, а також перед прийомом їжі. Як відомо, сире м’ясо, риба, немиті фрукти та овочі, а також яйця можуть служити джерелом потрапляння на шкіру небезпечних для здоров’я мікробів, в тому числі кишкових інфекцій, особливо в разі перехресного зараження. Тому рекомендується ретельно мити продукти перед приготуванням, а після — дезінфікувати стільницю, прилади, обробні дошки, руки.

 • Перед проведенням різних косметичних процедур з обличчям і тілом, щоб скоротити ризик потрапляння вірусів через мікропори епідермісу. Також потрібно здійснювати дезінфекцію після чхання, кашлю, відвідування туалету, особливо громадського.

 • Перед контактом з дітьми, це убезпечить їх від зараження хвороботворними мікроорганізмами.


Крім цього, важливо проводити дезінфекцію предметів особистого користування і, по можливості, одягу. Зокрема, найбільше патогенних мікроорганізмів і бактерій концентрується на ключах, гаманці, мобільному телефоні, дверних ручках, годинах, навушниках і т.д. До речі, ми вже написали статтю про те, як здійснювати дезінфекцію смартфонів і інших особистих речей.

Як запобігти негативному впливу антисептика на шкіру?

Як ми вже говорили раніше, не слід їх використовувати більше 6 разів на день. Як варіант, можна придбати засоби, збагачені спеціальними косметичними добавками, що знижують негативний вплив на шкіру і не сушать її. Наприклад, у нас ви можете купити антисептик з гліцерином, розроблений за нашим унікальним рецептом. Крім цього, для живлення і зволоження шкіри слід використовувати креми або гелі з відповідним ефектом. При виникненні свербежу або висипань — зверніться до лікаря-дерматолога чи косметолога. Він допоможе вибрати вам оптимальний засіб дезінфекції та препарат, що знижує негативний вплив антисептиків на шкіру.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом