facebook-pixel

Гайд по пластику: види, сортування, переробка, утилізація

способи утилізації пластику

Пластик за останні 30 років перетворився якщо не в головну, то в одну з найзначніших загроз для людства. Скоро виникне необхідність наносити на карту океанів пластмасові острови. Ріки перетворюються в бурхливий потік з промислового та побутового сміття, більша частина з якого – пластик. Але як людство призвело планету до такого пошарпаного стану? Давайте розглянемо! 

Пластик – загроза для природи і людства

Сучасний світ – це швидкість, розвиток промисловості та засобів зв’язку. Невід’ємною частиною прогресу став також і пластик. У побуті ми використовуємо пластикові пляшки, тару і т.п. Розроблена в 1855-му році, пластмаса з “частково органічного” матеріалу швидко перетворилася в синтетичний. Тоді довговічність матеріалу здавалася однозначною перевагою. В цьому була правда, але лише частково. Виготовлення пластика виявилося витратним, що не дозволяло розгорнути широке виробництво. Але на початку 20-го століття з’явилися легкогорючі і дешеві пластики. Хоч їх виробництво і було невелике, але сама можливість створення недорогого і міцного матеріалу, здатного в багатьох сферах замінити скло, стала проривом. Також він виявився чудовим елементом ізоляції джерел струму. Але витіснити звичні скло, гуму і т.п. матеріали пластмаса тоді не змогла. Але промисловий бум епохи 60-70-х показав вигоду, низькі витрати і довговічність всіх виробів із пластику.

Саме на другу половину 20-го століття і прийшла хвиля бездумного використання синтетичних матеріалів. Тільки в 90-і роки почалася боротьба з небезпечними для природи виробництвами і їх продукцією. На жаль, на той час обсяг викинутого пластика вже не піддавався точним розрахункам.

На даний момент в Україні залишається безліч легальних і нелегальних звалищ. Як поліетилен, так і пластик розпадаються не одну сотню років. Тому саме зараз необхідно переходити до більш активних заходів і засобів боротьби з екологічною загрозою. Але до кого варто звернутися?

Кому можна довіряти?

В Україні поширена негативна практика “псевдо-переробки”. Хоч існує багато підприємств, компаній, що легально утилізують пластик і поліетилен – є і організації, які просто закопують відходи, а не утилізують їх.

Укладаючи контракт зі знищення пластикових, поліетиленових ємностей зверніть увагу на наявність у компанії-утилізатора всіх необхідних документів. Також важливо дізнатися – чи є у неї потужності, здатні без шкоди для навколишнього середовища переробити ємності певних розмірів (не тільки стаканчики і пляшки, а й тази, каністри, інші великі пластикові вироби).

Способи утилізації пластику

Компанія, яка знищує неорганічні відходи, зобов’язана проінформувати щодо методів розпаду полімерів. До процесів, за допомогою яких можна розщепити пластмасові вироби, відносяться наступні:

 • Піроліз – розкладання речовини за допомогою високої температури в безповітряному просторі (або з розрядженим повітрям).
 • Гідроліз – процес, що відбувається під впливом високих температур і тиску. Ефективний через можливість переробки. Завдяки гідролізу (на відміну від піролізу) елементи, що входять до складу матеріалів розщеплених предметів, можна використовувати повторно.
 • Гліколіз – розщеплення при високих температурах, тиску, що проходить з використанням етиленгліколю і каталізатора. Даний спосіб можна віднести до переробки, і він менш витратний, ніж гідроліз.
 • Алкоголіз – найпоширеніший на території СНД спосіб розщеплення пластика. З використанням метанолу – метаноліз. Існують й інші види розщеплення за принципом алкоголізу – етаноліз, пропіоліз та ін.
 • Механічний рециклінг – вторинна переробка за допомогою спецобладнання. Відмітна риса методу – мобільність. Механічний рециклінг можливо проводити практично в будь-яких умовах, незалежно від місцевості.

Слід звернути увагу на механізм нуклеофільного заміщення. Властивий для таких процесів як гідроліз, аммоноліз і алкоголіз, він має на увазі реакцію обмінного розкладання. Призводить до утворення нових сполук, використовується з метою створення нових матеріалів. Особливо ефективний в переробці довговічних матеріалів. Переробляючи пластик зараз, ви можете врятувати майбутнє планети!

Зверніть увагу на продукцію від Green plastic Disinfection

Захищаючи природу, важливо не забувати і про власне здоров’я. Убезпечити його вам допоможуть сучасні дезінфікуючі засоби. Завдяки безпечному для здоров’я людини хімічному складу продукція “Green plastic Disinfection” чудово підходить для швидкого прибирання вдома або в офісі. Наші антисептики і дезинфікуючі засоби не містять агресивних хімічних елементів, що дозволяє покривати ними будь-які поверхні. Також вся лінія продукції від нашої компанії безпечна для обробки косметичних і медичних інструментів.

Під час вибору відповідних спиртовмісних деззасобів, ознайомтеся з їх можливостями та інструкцією із застосування. Особливої уваги слід приділити органічним елементам в складі. Переконайтеся, що дезинфікуючий засіб на спиртовій основі для рук і тіла безпечний, і не містить алергенів.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом