facebook-pixel

Ефективна і безпечна дезінфекція приміщень – запорука чистоти навколо вас

засіб для дезінфекції приміщень

З малих років нас привчають вести безжальну боротьбу з мікробами. Нас лякають найпростішими патогенними мікроорганізмами, грибками, вірусами, бактеріями, яких ми навіть не бачимо, але всерйоз побоюємося. Особливо до цього страху схильні люди вразливі, з меланхолійним типом темпераменту. Для боротьби зі шкідливими мікроорганізмами людство винайшло безліч дезінфікуючих засобів для приміщень, до складу яких входять різні активні речовини:

 • препарати з хлором,
 • кислоти і луги,
 • спирти – етиловий та ін.,
 • пероксиди,
 • альдегіди і феноли,
 • поверхнево активні речовини,
 • солі металів – срібла, міді та ін.,
 • четвертинні амонієві сполуки і т.д.

Одні засоби дезінфекції приміщень впливають на навколишнє середовище більш м’яко, вибірково, інші – тотально знищують всі живі мікроорганізми. Втім, природа не терпить порожнечі, і замість ліквідованих бактерій з’являються нові, які можуть виявитися навіть більш стійкими, небезпечними і агресивними. Щоб знешкодити їх, доведеться використовувати більш потужні дезінфектанти, комбінувати хімічні і фізичні методи знезараження.

З іншого боку, чи так необхідно тотальне знезараження будь-якою ціною? Згідно з новими дослідженнями і думками прогресивних лікарів, важлива саме чистота, а не стерильність. Остання потрібна лише в деяких випадках, наприклад, в операційних, вузькоспеціалізованих виробничих приміщеннях фармацевтичної, біологічної сфери діяльності. В іншому ж досить дотримання стандартних норм чистоти і правил гігієни, для підтримки яких не потрібні потужні дезінфектанти.

Засіб для дезінфекції приміщень: вибираємо ефективний і безпечний

Вибираючи дезінфектант, в першу чергу звертаємо увагу на ступінь його токсичності для людини. Погодьтеся, “лікування” токсичніше, ніж сама хвороба, позбавлене всякого сенсу. Щоб правильно вибрати засіб для дезінфекції приміщень, розберемося, як воно працює. Механізм впливу на патогенні мікроорганізми полягає в окисленні або коагуляції їх білкових молекул. В результаті білок втрачає наявні властивості, і мікроби перестають функціонувати. Неприємність криється в тому, що аналогічним чином дезінфектанти здатні впливати на білкові молекули людей.

Отже, спостерігаємо відчутну різницю між використанням соди або мильного розчину, які дозволяють досягти гігієнічної чистоти без шкоди здоров’ю, і активного хлору або канцерогенного формаліну, що знезаражують та знищують все живе в радіусі дії. Крім цього, засоби дезінфекції приміщень на основі сильних хімікатів негативно впливають на навколишнє середовище, зокрема, на водні ресурси, якщо потрапляють туди після змивання.

Що примітно, європейські норми, які регламентують виробництво екологічних побутових хімікатів, враховують два типи токсичності речовини: гостру і хронічну, причому не тільки щодо користувача, але і водної екосистеми. Тому агресивні біологічні компоненти, що не розкладаються, можуть входити до складу засобів хіба що як консерванти. Їх мета – не дезінфекція, а збереження властивостей препарату протягом терміну придатності.

В Україні також спостерігається розвиток екологічних трендів, і люди все частіше обирають безпечні антимікробні речовини, які не містять канцерогенних і небезпечних для природи компонентів. Багато споживачів готові платити більше, частково жертвувати ефективністю і докладати трохи більше фізичних зусиль, щоб зробити процес очищення більш безпечним для природи, людей, домашніх тварин. Тому речовини з активним хлором поступово витісняються безпечними і екологічними дезинфектантами. До слова, такі дезінфікуючі засоби купити оптом ви можете у нас на сайті. Загляньте в каталог і виберіть оптимальний для себе варіант.

Чому дезінфікуючі засоби для приміщень з активним хлором втрачають актуальність?

Здавалося б, дезінфекція приміщень препаратами на основі активного хлору дійсно ефективна і цілком доступна кожному споживачеві. Ви ж пам’ятаєте чудовий запах хлорки, знайомий з дитинства? Ця речовина має потужну антимікробну дію, знешкоджуючи:

 • ентерококи;
 • дріжджові грибки;
 • токсини, в тому числі, ботулотоксин;
 • анаеробні грамнегативні бактерії та інші мікроорганізми.

Однак, як активний хлор впливає на організм людини? Справа в тому, що сама по собі дана речовина – отруйний газ. Потрапляючи в організм, він вступає в реакцію з вологою, що міститься там, і утворює в результаті хлорну кислоту, яка ушкоджує поверхню легень. Людина в такому випадку відчуває задуху. При регулярному застосуванні активного хлору, особливо в замкнутих, невеликих приміщеннях, наслідки його впливу відчуваються людьми особливо гостро. При цьому виникає ризик появи кашлю, задишки, нападу астми. Розчин хлору негативно впливає не тільки на легені, але і на шкіру рук, очі. Також він сприяє підвищенню ймовірності розвитку онкологічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Звичайно, в деяких випадках без активного хлору не обійтися, наприклад, при знезараженні поверхонь, речей після взаємодії з ними хворої людини. Правда, навіть тут можна застосовувати альтернативні препарати, наприклад, концентровані деззасоби Green Plastic. Вони екологічно безпечні, не мають згубного впливу на людей і навколишнє середовище.

На жаль, в умовах світової пандемії ретельній дезінфекції підлягають не тільки поверхні, предмети і речі, а й наша шкіра. А доступ до санвузлу з милом і водою є не завжди. Які безпечні варіанти дезінфекції рук існують в наш час? Розглянемо прямо зараз!

Ефективні та безпечні засоби дезінфекції для шкіри

Перше, що зазвичай згадується при розмові про побутову дезінфекцію рук – вологі серветки. Вони володіють полімерною основою, тому їх екологічність і безпека для природи залишають бажати кращого. Залишимо цей аспект на розсуд споживачів. Нас цікавить активна речовина, що наноситься на поверхню вологих серветок.

Як правило, це:

 • спиртові розчини, багатоатомні спирти, пропіленгліколь;
 • четвертинні амонієві сполуки, бензалконіюхлорид;
 • поверхнево активні речовини;
 • емульгатори та консерванти різного типу.

На жаль, серветки підходять хіба що для видалення бруду, пилу з поверхні шкіри. Вони здатні знешкодити вкрай мале число патогенних мікробів. Тому для дезінфекції раціональніше використовувати антисептик для рук. 1 літр або будь-який інший обсяг якого ви можете придбати в нашому онлайн-магазині. Дезінфектант виготовляється на основі ізопропілового спирту 75%, містить перекис водню, гліцерин, стерильну воду. На відміну від багатьох антисептиків для рук, наш засіб не сушить шкіру за рахунок гліцерину, який надає пом’якшувальну дію на епідерміс.

Як бачите, дотримуватися чистоти в приміщеннях і навіть підтримувати гігієну рук за допомогою ефективних і безпечних дезінфекційних засобів не складно. Досить вибрати оптимальний дезінфектант, і застосовувати його за призначенням в потрібних пропорціях. Залишилися питання? Бажаєте придбати антисептик для рук 1 літр або в іншій тарі? Оформіть заявку на зворотний дзвінок і ми зв’яжемося з вами в найкоротші терміни.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом