facebook-pixel

Чи можна антисептиком для рук обробляти рани?

Чи можна обробляти рани антисептиком

Травми – вічний супутник людини. З витоків нашої історії, люди знемагали від ран та їх наслідків. Навіть невелика подряпина могла обернутися запаленням, гниттям або зараженням крові. З огляду на відсутність навіть мінімуму медичних препаратів, такі захворювання найчастіше закінчувалися смертю зараженого.

Сьогодні такої проблеми вже нема. Зараз у кожному травмпункті є ліки першої необхідності, й раптова смерть через поріз ножем для чищення картоплі вже нікому не загрожує. Але не завжди є можливість (та й потреба) мчати на всіх парах до лікарні. Мізерні поранення можна спокійно обробити у домашніх умовах.

Чи можна обробляти рани антисептиком?

Сумніваємось, що у когось вдома немає перекису водню, йоду та інших дезінфікуючих засобів. На сьогоднішній день – всі вони безповоротно застаріли. Наприклад, зараз зеленка – це їдка речовина, витіснена в аптеках куди більш безпечними та ефективними засобами.

Все частіше користувачі ставлять запитання «Чи можна обробляти рану хлоргексидин біглюконатом?». Давайте знайдемо відповідь! А спочатку відповімо на запитання, що таке хлоргексидин біглюконат? Простими словами – один із компонентів, що входить до більшості антисептичних засобів для шкіри. Він гіпоалергенний і здатний ефективно знезаразити поверхню, на яку його нанесено. І відразу скажемо – хлоргексидином можна обробляти рани, якщо ті не надто серйозні. До таких ушкоджень відносяться забиті місця, порізи і невеликі, рвані рани.

Наведені вище поранення відносяться до побутових, і не вимагають (за рідкісними винятками) значної обробки. У цьому разі досить звичайних дезінфікуючих засобів. Якщо у вас зараз постало питання «Чи можна антисептиком для рук обробляти рани?» рекомендуємо читати статтю далі!

Чи можна обробляти рану антисептиком для рук?

З початком пандемії популярність дезінфікуючих побутових засобів різко зросла. Не те щоб раніше ними ніхто не користувався, просто загроза зараження небезпечним і дуже живучим вірусом виявилася чудовим поштовхом до придбання антисептиків. Щоправда, через рік карантину, поперемінних локдаунів та постійного страху за здоров’я себе та близьких, люди почали ставити питання «А ці дезінфікуючі засоби можна використати ще якось?».

Ми авторитетно заявляємо – Так! Не говорячи за весь ринок, а лише за себе, наша компанія гарантує повну безпеку антисептиків для шкіри та крові. Якщо не використовувати концентровані розчини, то жодної загрози для здоров’я людини не буде.

Щоправда, якщо ви купуєте антисептичні засоби для обробки ран, то краще робити акцент саме на цій меті. Незважаючи на безпеку та ефективну дію дезінфекторів для рук – у них не входять речовини, що послаблюють больовий ефект, знімають напругу та прискорюють регенерацію тканин. Проте за відсутності медичних антисептиків зійдуть і такі.

Втім, обираючи засоби, що дезінфікують, рекомендуємо звернути увагу на наявність алергічних компонентів. Не забувайте, чим простіший і природніший склад, тим безпечніша для вас речовина. Наявність хлоргексидину біглюконату може бути підтвердженням безпеки речовини. Але перед використанням за прямим призначенням (або з медичними цілями) рекомендуємо дізнатися думку про розчин у медичних працівників.

Якщо ви купуєте антисептик на сайті компанії-виробника, тоді рекомендуємо ознайомитися з результатами лабораторних досліджень та перевірити бренд на наявність усіх необхідних сертифікатів.

Щодо складу антисептиків для рук, то у засоби від нашої компанії входять максимально безпечні елементи, такі як:

 • Корос 70% (спирт, бензилдиметил [3-(миристоиламино) пропил] амоній хлорид моногідрат, 2-гідроксипропанова кислота, 2-гідроксипропан-1,2,3-трикарбонових кислот, сполуки цинку);
 • хлоргексидину біглюконат – 0,01%;
 • віддушка, ПАР, вода підготовлена.

І справді, у разі питання «Чи можна антисептиком обробити рану?», ми відповімо – звісно! Скажімо більше, у разі необхідної термінової дезінфекції, достатньо просто обробити необхідне місце спиртом. Але він, на відміну від антисептиків серії Green (для шкіри), як мінімум, призведе до сухості шкіри, а швидше за все до опіку.

Вибираючи антисептик, пам’ятайте, завжди слід звертати увагу на хімічний склад. Наявність невідомих вам речовин має викликати сумніви. Сьогодні, з метою підвищення дезінфікуючої дії (і зниження вартості виробництва) до антисептичних засобів додають хімікати, що підвищують токсичність препарату. Звичайно, такими речовинами обробляти поранення (або просто шкіру) категорично протипоказано.

Окрім уваги до зворотного боку етикетки, слід ознайомитись з інструкцією (а також із наявністю сертифікатів). Найчастіше саме там і пишуть протипоказання. Але й не можна забувати про відгуки, іноді слід перевіряти репутацію бренду у споживачів.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом