facebook-pixel

Бактерії навколо нас: які предмети нашого побуту найбільш “брудні”

антисептик зі спиртом купити

У зв’язку із загальносвітовими подіями останніх років люди стали приділяти більше уваги особистій гігієні, дезінфекції рук і оточуючих поверхонь. Багато хто з нас вже знають, які предмети побуту і повсякденного вжитку є улюбленими місцями концентрації та розмноження вірусів і шкідливих мікроорганізмів. Звичайно, в число самих “брудних” входять смартфони і гаджети до них, гроші, кнопки ліфтів і домофонів, дверні ручки.

 

Мобільні девайси ми використовуємо щодня і часто піддаємо їх взаємодії з різними поверхнями — столами в офісі та закладах громадського харчування, сумкою, рюкзаком, кишенею куртки, штанів. Гроші, дверні ручки, кнопки ліфтів і домофонів взагалі щодня контактують з сотнями рук. Хіба існує гарантія, що всі поверхні та руки, з якими взаємодіють предмети нашого побуту, є чистими? Звичайно, такої гарантії ніхто дати не може.

 

Втім, наші фахівці підготували для вас ще одну добірку, і внесли туди предмети і речі, потенційну небезпеку яких ми часто не беремо до уваги.

 

Джерела вірусів і бактерій навколо нас

 • Кнопка мікрохвильовки, ручка холодильника. Чистота на вашій кухні — це не тільки знезараження обробної дошки, кухонного приладдя, мийки і посуду. Не забувайте обробляти деззасобами і місця контакту з побутовою технікою.

 • Рюкзаки, жіночі сумочки, валізи, папки для паперів, гаманці, портфелі та інші предмети побуту, які “мандрують” з вами із дому на вулицю і назад. Віруси і бактерії концентруються на їх ручках, блискавках, ремінцях, замках, застібках та інших деталях, з якими контактують ваші руки.

 • Багаторазові сумки для покупок. Цей сучасний трендовий ECO-аксесуар стає все більш популярним, і багато людей відмовляються від поліетиленових пакетів на їх користь. Однак, як часто вони перуть і дезінфікують свої тканинні сумки? Адже з кожним відвідуванням магазину на них накопичуються хвороботворні мікроорганізми, які благополучно потрапляють до людських осель.

 • Ключі та поштові скриньки. За ступенем забрудненості вони практично не поступаються банківським картам, грошам, смартфонам, дверним ручкам, кнопкам домофонів та ліфтів.

 • Пензлики для макіяжу та косметичні приналежності. Дами користуються цими предметами майже кожен день. Але ж ці предмети містять залишки шкіри, масла, кремів, що є ідеальним середовищем для розмноження вірусів і патогенних мікроорганізмів. Забруднені макіяжні пензлики можуть послужити причиною подразнення і запалення шкіри, появи вугрів і забивання пор. Рекомендується мити щітки і кисті раз в 2-4 тижні.

 • Окуляри. Сонцезахисні або для корекції зору — не важливо. Вони накопичують на поверхні мікроби, тому що використовуються нами не рідше, ніж смартфони. При цьому вони стикаються з обличчям, підвищуючи ризик зараження бактеріями.

 • Мильниця, душова фіранка, стакан для зубних щіток і самі щітки. Ці предмети розташовуються в нашій ванній, а там оптимальне середовище для розвитку бактерій — тепла і волога обстановка. Тому рекомендується регулярно дезінфікувати їх, а фіранку — міняти раз на місяць.

 • Рушники, постіль та спідня білизна. Погодьтеся, дані речі, мабуть, останні, про які ви подумали б при розмові о потенційно “брудних” предметах побуту. Втім, під однією ковдрою з вами може виявитися безліч бактерій і мікроорганізмів. Як показали дослідження, протягом року люди в середньому залишають в ліжку 26 літрів поту. Ці умови разом з теплотою і вологістю є відмінним фоном для розвитку мікробів, вірусів і грибка. Для запобігання розвитку бактерій рушники і постільну білизну потрібно міняти раз в тиждень, а спідню — кожен день.

 • Пляшки для води. Багато хто з нас носить з собою улюблені пляшечки з водою, які використовуються щодня як вдома, так і на роботі. Як показали дослідження канадських вчених з Університету Калгарі, якщо пляшки для води не мити, в них утворюються цвілеві мікроорганізми.

 • Робочий стіл, мишка і клавіатура. Третину дня ми проводимо на роботі, і предмети, з якими при цьому взаємодіємо, є джерелами вірусів і бактерій. Крихти й розводи від чаю, кави на стільниці, дрібне сміття в клавіатурі, липкі сліди на мишці — все це являє собою чудове середовище для розвитку вірусів, мікроорганізмів і патогенних бактерій. Тому рекомендуємо регулярно та якісно знезаражувати офісні предмети антисептиком.

 

Як бачите, потенційно небезпечних предметів, які можуть містити бактерії, в нашому побуті досить. І цей список ще не повний, ми не згадали дитячі автокрісла, домашні килими та інші речі. Тому рекомендації лікарів проводити гігієну рук якомога частіше цілком себе виправдовують.

 

Однак, наведена нами статистика не має на меті розвинути в вас мізофобію. Щоб захиститися від бактерій, варто регулярно мити руки і дотримуватися правил гігієни. Для посилення ефекту дані процедури можна доповнити дезінфекцією, використовуючи для цього антисептик зі спиртом, купити який можна у нас на сайті в любих обсягах.

  Замовити зворотній дзвінок
  Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

   Замовити товар
   Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом