facebook-pixel

Антисептик для рук: як досягається пролонгований ефект захисту

антисептик для рук на спиртовій основі

Спиртовий антисептик для обробки шкіри рук – найбільш популярний засіб дезінфекції, що використовується повсюдно: у закладах громадського харчування, медичних центрах, навчальних і державних установах, офісних і промислових будівлях, на ринках, в місцях громадського користування, в цілому – всюди, де бувають люди.

Чому в основі таких препаратів використовуються спирти? Справа в тому, що при концентрації 60-80% вони ефективно знищують практично всі патогенні мікроорганізми і віруси. Однак, час дії рідин зі спиртом обмежений тільки моментом обробки. Вони активні допоки не починає випаруватися основна діюча речовина. У випадку зі спиртом експозиція не перевищує 1 хвилини.

Чим обумовлений нетривалий час дії спирту? Пов’язано це з високою летючістю даної речовини. Спирт швидко випаровується – відразу ж після нанесення на поверхню, яка обробляється, починається процес випаровування. В результаті концентрація спирту скорочується, і захисний ефект триває недовго. Обробивши руки, але торкнувшись після цього забрудненої поверхні, можна легко заразитися вірусами знову.

Щоб антисептична рідина для рук отримала підвищену ефективність і пролонговану дію її підсилюють спеціальними добавками, що збільшують час активності спирту. Як правило, для цього використовується хлоргексидин або амонієві сполуки.

Антисептик зі спиртом – як досягається ефект пролонгації?

Санітайзер спиртовий, як правило, включає до складу речовини, які самі по собі можуть мати антибактеріальні властивості і довго залишатися на шкірі, або сповільнювати випаровування спирту, збільшуючи тим самим термін дії дезінфікуючого засобу. Розглянемо найбільш популярні з них, проаналізуємо їх достоїнства і недоліки.

Хлоргексидин в складі засобів для знезараження рук

Застосовується як невелика добавка у вигляді біглюконату хлоргексидину. Дана речовина проявляє дезінфікуючу активність, потужності якої досить для знищення більшості вірусів, грибків і бактерій. Пролонгування ефекту забезпечується здатністю хлоргексидину біглюконату зберігатися на шкірі протягом тривалого часу, близько 1 години, не випаровуючись при цьому.

Багато сучасних антисептиків і дезінфектантів з віруліцидною дією містять дану добавку в поєднанні зі спиртом. Вплив хлоргексидину на віруси і бактерії досягається за рахунок атомів хлору, які негативно впливають на їх життєдіяльність і руйнують молекулярну структуру.

На епідерміс антисептики з хлоргексидином впливають лояльно, побічні ефекти практично не виникають, за винятком випадків нанесення на чутливу шкіру рук дітей і людей, схильних до алергічних реакцій. У такій ситуації спостерігалися висипання та дерматити.

Антисептичні засоби для обробки рук з ЧАС у складі

Четвертинно-амонієві сполуки використовуються в антисептиках досить часто. Ці поверхнево-активні речовини наділені непоганою бактерицидною активністю і можуть продовжувати дію спиртовмісних антисептичних засобів. При нанесенні на шкіру здатні викликати легке печіння, відчуття якого, як правило, проходить швидко і безслідно. Втім, людям з чутливою шкірою рук краще підшукати собі інший засіб, оскільки ЧАС можуть викликати у них дерматити і роздратування. Обираючи антисептик з четвертинно-амонієвими сполуками, важливо пам’ятати, що самі по собі вони слабо впливають на грибок і віруси, і малоефективні проти бактеріальних спор.

2-гідроксіпропановая кислота в антисептиках

Молочна кислота – безпечна речовина, яке часто задіюється з метою посилення і пролонгування ефекту антисептичних розчинів. Вона виробляється багатьма клітинами нашого організму, і бактеріями, в процесі життєдіяльності. Ключова перевага 2-гідроксіпропанової кислоти – відсутність побічних реакцій і шкірних висипань.

З іншого боку, безпосередня ефективність молочної кислоти в боротьбі з патогенними мікроорганізмами – низька. Вона не здатна знищувати мікроби, але може уповільнювати їх розвиток за рахунок бактеріостатичного ефекту. Він обумовлений кислим середовищем, в якому погано розмножуються практично всі збудники вірусних інфекцій. З огляду на це, застосовувати молочну кислоту в якості самостійного антисептика недоцільно. Проте, в складі комплексних препаратів вона зарекомендувала себе з кращого боку.

Антисептики з триклозаном

Дана речовина – синтетичного походження, в невеликому дозуванні застосовується виробниками антибактеріального мила, шампунів, зубних паст. Триклозан виявляє відмінний бактерицидний ефект. Тому часто використовується в складі антисептиків з пролонгованим терміном дії. Він чудово захищає від багатьох бактерій і грибків, але практично не ефективний проти вірусів. Завдяки триклозану корисна дія антисептика продовжується до декількох годин.

Негативна сторона використання цієї речовини – побічні ефекти накопичувального характеру, які проявляються при тривалому використанні препарату. Тому антісептики для рук з триклозаном слід використовувати з обережністю і не довго.

Антисептики-гелі

Завдяки гелеподібній структурі вдається пролонгувати дію антисептичних засобів за рахунок уповільнення випаровування спирту. Ефект продовжується на кілька хвилин, адже спирт все одно випаровується, при цьому після його зникнення гелева основа залишається на шкірі, і щоб видалити її, потрібно мити руки. Іноді гель може послужити живильним середовищем для розвитку шкідливих мікроорганізмів і бактерій.

Тому рекомендується обирати рідкий антисептик для рук на спиртовій основі. Придбати такий ви можете у нас за вигідною ціною і в різних обємах. Крім спирту у складі наших антисептиків використаний гліцерин, який пом’якшує їх вплив на шкіру, і попереджає ефект сухості і лущення.

    Замовити зворотній дзвінок
    Залиште заявку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом

      Замовити товар
      Залиште заявку на покупку і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом